Hírek
Változatos Com’ON Sepsi kezdeményezések novemberben és decemberben is!

A szeptemberi és októberi hónapok során már közel húsz Com’ON Sepsi kezdeményezés került megvalósításra közösség, élettér, tudás, alkotás és életmód témakörökben, egy rendkívül változatos érdeklődésű és korosztályú közönséget megszólítva Sepsiszentgyörgyön. Szerencsére városunk lakói még novemberben és decemberben sem maradnak programok nélkül, hiszen a hátramaradt kezdeményezések december 10-ig kerülnek megrendezésre. Ezekben a hónapokban az Adventre való készülődés kap nagyobb hangsúlyt, a további események között pedig számíthatunk még különféle témákat feltáró ismeretterjesztő előadásokra és műhelyekre, környezetvédő megmozdulásokra, sporteseményekre illetve idősek számára szervezett programokra is.

Változatos Com’ON Sepsi kezdeményezések novemberben és decemberben is!

Novemberi és decemberi események

A legfiatalabb résztvevők közé tartozó SepsiÉRT csapat november 9-én 16:30-tól a Faültetés SepsiÉRT eseményét valósítja meg, így az elkötelezettség és a közösség jelképeként szolgáló fákat ültetnek majd Sepsiszentgyörgy emlékerdőjében. Ezt követően RAW csapat november 11-én, a BorBrigádban szervezi meg a Kávéműhely című eseményét, amely a kávézás művészete iránt érdeklődőket hívja egy kóstolóval egybekötött ismeretterjesztő előadásra. A részvétel regisztrációhoz kötött.

Mindezek után az idősebb korosztályé lesz a főszerep: az Ahol az ezüsthangú madarak énekelnek...kezdeményezés során a Fiatalok az idősekért csapat november 13-án és 14-én a Zathureczky Berta Központban városunk idős generációjával közösen készít madáretetőket.

A MásKént MásKÉP(P) csapat Hallgasd, lásd és képzeld el! eseménysorozata novemberben is több alkalommal (6-án és 7-én 10 órától, a Gödri Ferenc és a Nicolae Colan iskolálban) egészséges gyermekek számára szervez akadálypályát, hogy ők is megtapasztalhassák, milyen mozgáskorlátozottsággal élni a mindennapokat, ezáltal nyitottságra és elfogadásra ösztönözve őket. December 3-án pedig, a fogyatékkal élők világnapján egy művészeti kiállítás során tárják fel a testi fogyatékossággal élők mindennapjait, nehézségeit 12 órától, Sepsiszentgyörgy főterén.   

December 2-án, az adventi időszakra való készülődés jegyében a Szeretetláng kezdeményezés során a szépmezői gyerekek általuk készített koszorúkat ajándékoznak idősebb társaiknak Szépmezőn; a Priza Keresztény Ifjúsági Közösség pedig a Fapados kávézóban a Youthfest – Advent Sepsin keretében egy kötetlen beszélgetést és társasjáték-estet szervez, még inkább elmélyítve a résztvevőkben az advent és Krisztus születésének valódi üzenetét.

Szeretettel várunk mindenkit minél több Com’ON Sepsi kezdeményezésre, hiszen ezek az események nyitottak és ingyenesek Sepsiszentgyörgy lakossága számára! Te vagy a város, tegyél hozzá!

 

Faültetés SepsiÉRT

A Sepsiért csapat szervezésében

Időpont: november 9., 16:30-tól

Helyszín: Sepsiszentgyörgyi emlékerdő, Rózsa utca 

 

Kávéműhely

A RAW szervezésében

Időpont: november 11.

Helyszín: BorBrigád

 

Ahol az ezüsthangú madarak énekelnek...

A Fiatalok az idősekért szervezésében

Időpont: november 13-14.., 10 órától

Helyszín: Zathureczky Berta Központ

 

Szeretetláng

A Szeretetláng csapatának szervezésében

Időpont: december 2., 14 óra

Helyszín: Szépmező

 

Hallgasd, lásd és képzeld el!

A MásKént MásKÉP(P) szervezésében

Akadálypálya

Időpont és helyszín: november 6., 10 óra, Gödri Ferenc Általános Iskola illetve november 7., 10 óra, Nicolae Colan Általános Iskola

Művészeti kiállítás

Időpont: december 3., 12 óra

Helyszín: Sepsiszentgyörgy főtere

 

Youthfest – Advent Sepsin

A Szeretetláng csapatának szervezésében

Időpont: pontos időpont hamarosan

Helyszín: Fapados Café

 

 

A Com’ON Sepsit a Prospero Kulturális és Ifjúsági Egyesület és a PONT Csoport valósítja meg, a folyamat fő támogatója Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és Városi Tanácsa, társtámogatója pedig a Román Kereskedelmi Bank (BCR).

Sajtóközlemény, 2023. November 5.

Egyéb hírekAz összes hír
 • Gálával zárult a Com’ON Sepsi ötödik kiadása!

  Sepsiszentgyörgy ifjúsági részvételi programja, a Com’ON Sepsi december 15-én a Com’ON gálával zárta idei, ötödik kiadását. És bizony volt oka az ünneplésnek: a szeptember 13. és december 10. között zajló megvalósítási időszak alatt 21 csapat összesen 25 nagyszerű kezdeményezést vitt véghez, megmozgatva több, mint ezer önkéntest. 

 • Változatos Com’ON Sepsi kezdeményezések novemberben és decemberben is!

  A szeptemberi és októberi hónapok során már közel húsz Com’ON Sepsi kezdeményezés került megvalósításra közösség, élettér, tudás, alkotás és életmód témakörökben, egy rendkívül változatos érdeklődésű és korosztályú közönséget megszólítva Sepsiszentgyörgyön. Szerencsére városunk lakói még novemberben és decemberben sem maradnak programok nélkül, hiszen a hátramaradt kezdeményezések december 10-ig kerülnek megrendezésre. Ezekben a hónapokban az Adventre való készülődés kap nagyobb hangsúlyt, a további események között pedig számíthatunk még különféle témákat feltáró ismeretterjesztő előadásokra és műhelyekre, környezetvédő megmozdulásokra, sporteseményekre illetve idősek számára szervezett programokra is.

 • Ne maradj le a Com’ON Sepsi októberben és novemberben megvalósuló kezdeményezéseiről!

  A közönségszavazás győzteseinek kihirdetése után, szeptember 13-ával elstartolt a Com’ON Sepsi kezdeményezéseinek megvalósítási időszaka. Az őszi hónapok során a nyertes csapatok által összesen 25 akció kerül megszervezésre, közösség, élettér, tudás, alkotás és életmód témakörökben. Ezek az események nyitottak és ingyenesek Sepsiszentgyörgy lakossága számára, így buzdítunk mindenkit, hogy vegyen részt minél több eseményen!

Kezdeményezők, Partnerek, Szponzorok
 • Prospero Kulturális és Ifjúsági Egyesület
 • PONT Csoport
 • Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
 • BCR
 • Friss FM
 • Sepsi Rádió
 • We Radio